CZY WIESZ, ŻE?
Twój organizm nie wytwarza ani nie magazynuje witaminy C, więc musisz ją jeść codziennie.
🌟 Będziesz potrzebować dodatkowych 35 miligramów witaminy C dziennie, aby naprawić szkody spowodowane przez wolne rodniki, które tworzą się podczas palenia.
🌟 Kiedy jesteś zraniony, poziom witaminy C we krwi i tkankach spada. Twoje ciało potrzebuje jej do produkcji kolagenu. Czyli białka, które odgrywa rolę na każdym etapie naprawy skóry. Witamina C pomaga dobrze działać neutrofilom, rodzajowi białych krwinek, które zwalczają infekcje.
🌟 Witamina C utrzymuje zdrowe naczynia krwionośne i pomaga w krzepnięciu krwi. Kolagen jest również niezbędny dla zdrowych zębów i dziąseł. Jedno z badań wykazało, że osoby z chorobami dziąseł, które jadły grejpfruta przez 2 tygodnie, zauważyły, że ich dziąsła nie krwawią już tak bardzo.
Pewne badania wykazały związek między niskim poziomem witaminy C, a większą ilością tkanki tłuszczowej, zwłaszcza na brzuchu.
🌟 Osoby, które stosują zdrową dietę z dużą ilością witaminy C, mogą mieć gładszą i bardziej miękką skórę. Możliwy powód: witamina C jest przeciwutleniaczem. Może pomóc chronić skórę przed wolnymi rodnikami, które rozkładają białka, a nawet DNA.
🌟 W pewnym badaniu 6 z 7 mężczyzn, którzy mieli niski poziom witaminy C, stwierdziło, że czują się zmęczeni i poirytowani. Inne badanie przeprowadzone na 141 pracownikach biurowych wykazało, że podanie im witaminy C sprawiło, że czuli się mniej zmęczeni w ciągu kolejnych 2 godzin, zwłaszcza jeśli początkowo ich poziom energii był niższy. Wtedy efekt utrzymywał się do końca dnia.
🌟 Witamina C ma kilka zadań związanych z układem odpornościowym. Istnieje większe prawdopodobieństwo zachorowania (i może być trudniej odzyskać zdrowie), kiedy cierpisz na jej niedobór. Istnieją dowody na to, że witamina C może pomóc chronić przed chorobami, takimi jak zapalenie płuc i infekcje pęcherza. Może nawet obniżyć ryzyko chorób serca i niektórych rodzajów raka.
🌟 Jeśli masz zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, choroba może progresować bez odpowiedniej ilości witaminy C i innych przeciwutleniaczy oraz niektórych minerałów. Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy C z pożywienia może pomóc w zapobieganiu zaćmie, ale potrzebujemy więcej badań, aby lepiej zrozumieć ten związek.
🌟 Osoby ze szkorbutem zmagają się z wypadaniem zębów, popękanymi paznokciami, bólem stawów oraz łamliwymi kośćmi. Kiedy zwiększy się poziom witaminy C, objawy zaczynają ustępować w ciągu jednego dnia i zwykle ustępują w ciągu 3 miesięcy. Wlewy z witaminy C pomagają przywrócić i zoptymalizować naturalną równowagę w Twoim ciele.
W Centrum Leczenia Bólu oferujemy szeroki zakres kroplówek witaminowych.