PROSTY SPOSÓB NA CHWILĘ RELAKSU!
Myślisz, że spędzanie godzin na kolorowaniu to tylko rozrywka dla dzieci? Pomyśl jeszcze raz!
Moda na książki do kolorowania dla dorosłych rozprzestrzeniła się na całym świecie, a niektóre z nich pojawiły się nawet na listach bestsellerów.
Dlaczego to tak popularne i zdrowe?
🖍 ZMNIEJSZENIE STRESU I LĘKU
Kolorowanie ma zdolność rozluźniania ośrodka strachu w mózgu, ciała migdałowatego. Wywołuje ten sam stan, co medytacja, redukując myśli niespokojnego umysłu. Generuje to uważność i spokój, co pozwala odpocząć umysłowi po długim dniu pracy.
📓 POPRAWA UMIEJĘTNOŚCI RUCHOWYCH I WIZJI
Kolorowanie wykracza poza zabawę i relaks. Komunikacja wymaga dwóch półkul mózgowych. Podczas gdy logika pomaga nam trzymać się linii, wybór kolorów generuje kreatywny proces myślowy.
🖌 POPRAWA SNU
Wiemy, że lepiej śpimy, unikając kontaktu z elektroniką, ponieważ ekspozycja na emitowane światło obniża poziom hormonu snu, melatoniny. Kolorowanie to relaksujący i wolny od elektroniki rytuał przed snem, który nie zaburzy Twojego poziomu melatoniny.
📝 POPRAWA SKUPIENIA
Kolorowanie wymaga skupienia, ale nie na tyle, żeby było ono stresujące. Otwiera twój płat czołowy, który kontroluje organizację i rozwiązywanie problemów, a także pozwala odłożyć wszystko inne na bok i żyć chwilą, generując skupienie.
📒🖍
Jeśli szukasz podnoszącego na duchu sposobu na odpoczynek po stresującym dniu w pracy, koloryzacja z pewnością załatwi sprawę. Wybierz coś, co Ci się podoba i pokoloruj to, jak chcesz!