Zmniejszenie bólu, przywrócenie funkcji i poprawy jakości życia

Ból jest podstawowym objawem, który pojawia się w medycynie od zawsze. Wyzwaniem dla wielu lekarzy stał się jednak ból przewlekły. Jego eliminacja wpływa korzystanie na ogólną poprawę kondycji, jak i warunków życia.

Aby jednak rozpocząć walkę z negatywnie wpływającymi na nasz organizm patologiami, lekarz prowadzący musi rozpoznać przyczyny, rodzaj oraz natężenie bólu fizycznego. Przydatna będzie także ocena innych objawów, takich jak działania niepożądane wynikające ze stosowania leków przeciwbólowych, diagnoza problemów psychicznych bądź możliwość występowania chorób dziedzicznych.  Właściwa interpretacja kliniczna bólu prowadzi do skutecznego leczenia przeciwbólowego. Znajomość podstawowych zasad i metod oceny bólu jest wymaganiem w celu wdrożenia odpowiedniej procedury terapeutycznej.

Konsultacja leczenia bólu

W czasie przeprowadzanej konsultacji zostaje dokonana ocena bólu. Polega to na wyczerpującym wywiadzie, w którym pacjent dokładnie dzieli się swoimi odczuciami i opisuje występujący ból w wyczerpujący sposób.

Procedura leczenia bólu

Terapia zostaje przeprowadzona wg ustalonej procedury, którą wcześniej szczegółowo przedstawia się pacjentowi do akceptacji.

Jak między umiemy walczyć z bólem:

Akupunktura

Termolezja

Wstrzyknięcia dostawowe

Rodzaje iniekcji dostawowych

Badanie USG

Ostrzyknięcia nerwów obwodowych

Chcesz pokonać ból?

Umów się na wizytę