Starożytna sztuka akupunktury była stosowana w Azji od stuleci w leczeniu wielu schorzeń i łagodzenia bólu. Jest ona obecnie stosowana w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodnich, aby złagodzić wszystko, od bólu krzyża, poprzez ból nerwów, po bóle głowy, fibromialgię i skurcze menstruacyjne.

Tradycyjna chińska akupunktura polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł w skórę w określonych „punktach akupunkturowych”. Może to złagodzić ból, uwalniając endorfiny, naturalne substancje przeciwbólowe w organizmie i wpływając na część mózgu, która rządzi serotoniną, substancją chemiczną mózgu związaną z nastrojem.

W akupunkturze chińskiej specjalista może lekko obracać lub kręcić igłami. Stosuje się także stymulację cieplną lub elektryczną w celu zwiększenia efektów. Japońska forma akupunktury wymaga bardziej płytkiego wprowadzania igły, niż w chińskiej. Koreańska akupunktura koncentruje się na nakładaniu igieł na punkty w dłoniach i stopach.Zazwyczaj wkłada od 4 do 10 igieł i pozostawia je na miejscu na 10 do 30 minut. Zwykły cykl leczenia obejmuje 6 do 12 sesji w okresie trzech miesięcy.

Chcesz pokonać ból?

Umów się na wizytę

Chcesz pokonać ból?

Umów się na wizytę