Nie jest tajemnicą, że piękno i atrakcyjność to dwie cechy, które są dziś cenione dzięki kulturze popularnej i mediom.
Wystarczy spojrzeć na dowolny magazyn lub program telewizyjny, a zobaczysz modelki lub osobowości telewizyjne z perfekcyjną skórą.
Powszechnym błędnym przekonaniem na temat branży zdrowia i urody jest to, że jest ona przeznaczona tylko dla osób poszukujących wyglądu lalki Barbie. Estetyka medyczna to coś więcej niż branża „ładnej dziewczyny”; jest to branża zapewniająca dobre samopoczucie, która koncentruje się na przywróceniu pewności siebie i pomaganiu innym wyglądać i czuć się jak najlepiej.
Estetyka medyczna to przemysł zapewniający dobre samopoczucie!
W ubiegłych latach konsumenci skorzystali z kilkunastu milionów zabiegów kosmetycznych, od depilacji laserowej i napinania skóry, po botoks i wypełniacze skórne.
Podczas, gdy medycyna tradycyjna wykonywana w szpitalach koncentruje się na leczeniu i zapobieganiu chorobom przewlekłym, estetyka medyczna polega przede wszystkim na poprawie poczucia własnej wartości i sprawieniu, by inni pokochali skórę, w której się znajdują. Coraz więcej kobiet szuka estetycznych ulepszeń, aby zwiększyć pewność siebie i… nie ma w tym nic złego.
Większość klientów motywuje walka o odmłodzoną cerą. Wielu z nich natomiast walczy z bliznami potrądzikowymi bądź innymi niedoskonałościami.
Zapytaj każdego, kto spędził lata w branży estetyki medycznej o swoje doświadczenie, a powie, że jest to niesamowicie satysfakcjonujące! To przecież pomoc w przywróceniu utraconej pewności siebie.
Popularność zabiegów estetycznych rośnie na całym świecie ze względu na zwiększoną świadomość i zapotrzebowanie na zabiegi, a także bardziej przystępne koszty dla konsumentów.
Co to jest Botox?
Botox jest wytwarzany z toksyny botulinowej, która pochodzi od bakterii Clostridium botulinum.
Chociaż jest to ta sama toksyna, która powoduje zatrucie jadem kiełbasianym, jej skutki różnią się w zależności od ilości i rodzaju iniekcji. Botox jest wstrzykiwany tylko w małych, ukierunkowanych dawkach.
Po wstrzyknięciu blokuje sygnały z nerwów. Zapobiega to kurczeniu się docelowych mięśni, co może złagodzić niektóre stany mięśniowe i poprawić wygląd drobnych linii i zmarszczek.
Czy to jest bezpieczne?
Małe dawki – takie jak te ożywane przy stosowaniu botoksu – są uważane za bezpieczne.
Korzyści płynące z użycia Botoxu
Zastrzyki z botoksu mogą rozluźnić mięśnie, które powodują:
☑ kurze łapki lub zmarszczki pojawiające się w zewnętrznych kącikach oczu,
☑ zmarszczki między brwiami,
☑ zmarszczki na czole.
Jest również stosowany w leczeniu podstawowych schorzeń mięśni, takich jak:
☑ leniwe oko,
☑ drżenie oczu,
☑ przewlekłe migreny,
☑ skurcze szyi (dystonia szyjna),
☑ nadreaktywny pęcherz,
☑ nadmierne pocenie się (nadmierna potliwość),
☑ pewne stany neurologiczne, takie jak porażenie mózgowe.
W Centrum Leczenia Bólu, zabiegi z użyciem Botoxu zostają wykonywane przez wyspecjalizowanego lekarza.